Slavlje Hrvatske protiv Nigerije, "kockasti" ispred Argentine

Reprezentacija Hrvatske na startu Svjetskog prvenstva u Rusiji pobijedila je Nigeriju rezultaom 2:0, a s obzirom na remi Argentine i Islanda izabranici selektora Zlatka Dalića napravili su veliki korak ka plasmanu u drugi krug.

U prvom dijelu prvog poluvremena Hrvatska je imala inicijativu, ali bez značajnijih prilika, a do vođstva Hrvati stižu u 31. minutu. Modrić je izveo korner sa desne strane, Mandžukić je šutitrao glavom, lopta je zakačila Eteba i kroz noge fudbaleru Nigerije otišla u mrežu.

Hrvatska je sa prednošću 1:0 otišla na odmor, a u nastavku utakmice krenula je izuzetno ofanziovno. Inicijativa se Hrvatima isplatila 71. minutu kada je Modrić bio siguran iz penala. Prethodno je Ekong rvačkim zahvatom srušio Mandžukića, a sudija Riči iz Brazila bez razmišljanja pokazao je na bijelu tačku.

Nakon prvog kola u Grupi “D” Hrvatska je vodeća reprezentacija sa tri boda. Argentina i Island imaju po jedan dok je Nigerija bez bodova.

U narednom kolu sastaju se Hrvatska Argentina i Nigerija – Island.