SLAVLJE LIVERPULA Mane riješio derbi

Sadio Mane je riješio derbi protiv Čelsija(2:0). Napadač Liverpula je postigao dva gola i prije njih još izborio i crveni karton za Andreasa Kristensena.

U finišu prvog dijela Mane je zaustavljen kada je sam krenuo prema golu domaćeg tima, pa je Kristensen zaradio crveni karton.

Nastavak je očekivano donio pritisak Liverpula. Gosti su sjajnom akcijom poveli u 50. minuti, kada je Firmino uposlio Manea, a ovaj zatresao mrežu.

Čelsi je previše vraćao loptu golmanu Kepi i bilo je samo pitanje kad će on da pogriješi. U 54. minuti Mane je osjetio gdje će golman da pošalje loptu prekinuo je dodavanje i ubacio loptu u mrežu.

Čelsi se mogao vratiti nakon što je Verner izborio penal, ali je golman Liverpula Alison odbranio penal Žorginja.