SLAVLJE PARTIZANA Sadik donio pobjedu protiv Astane

Fudbaleri Partizana ostvarili su pobjedu u drugom kolu Lige Evrope. Beograđani su savladali Astanu na gostovanju sa 2:1, a domaći tim je dobro i prošao jer je Umar Sadik postigao još dva gola koja nisu priznata zbog nedozvoljene pozicije. Beograđani su promašili još nekoliko odličnih šansi.

Partizan je poveo u 29. minutu. Poslije kornera i nekoliko izblokiranih udaraca, lopta je došla do Sadika, koji se lijepo snašao i savladao Nenada Erića.

Beogradski tim je bio puno bolji i konkretniji, pa je u drugom dijelu iskoristio dobru priliku da preko kontranapada ugrozi gol rivala. Poslije pritiska Astane, srpski tim je izveo brzi kontranapad u 73. minutu. Natho je pronašao Sadika, koji je sjajnim udarcem pogodio za 2:0.

Napadač “crno-bijelih” se mogao proslaviti, jer je još dva puta zatresao mrežu rivala, ali je bio u nedozvoljenoj poziciji.

Astana je u 85. minutu uspjela da smanji rezultat. Sigurjonson je odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca savladao Vladimira Stojkovića.