SLAVLJE PARTIZANA Tri minuta donijela trijumf

Fudbaleri Partizana zabilježili su trijumf na gostovanju protiv Voždovca 2:1, zahvaljujući tome što su postigli dva brza gola u periodu od 62. do 65. minuta u 26. kolu prvenstva Srbije.

FOTO ALEKSANDAR DIMITRIJEVIĆ/RAS SRBIJA

Prvo su opasnije zaprijetili domaći iako je Partizan imao više loptu u posjedu. Stojčev i Laciskas nisu uspjeli da zahvate loptu u petercu, da bi odmah na drugoj strani Asano uspio da propusti sjajnu priliku. U 24. minuti Stojčev  je izašao sam ispred Stojkovića, ali je golman Partizana skratio ugao i onemogućio igrača Voždovca da postigne gol.

Partizan je u roku od tri minuta od 62. do 65. stekao veliku prednost. Prvo je nakon gužve u kaznenom prostoru domaćih se najbolje snašao Šćekić. U sljedećem naletu Voždovac je preko Stoisavljeviča propustio veliku šansu pa je kažnjen u 65. minuti .

Bojan Matić je poslije driblinga savladao Ilića za vođstvo od 2:0.

Miloš Stojčev je zatim sjajnim udarcem smanjio na 1:2. Međutim do kraja se rezultat nije mijenjao iako su domaći zaprijetili dva puta.