SLAVLJE U BEČU Hrvatska ide na finalni turnir

Reprezentacija Hrvatske izborila je plasman na finalni turnir Lige nacija nakon što je savladala Austriju sa 3:1, kao i Holandija koja je bila bolja od Belgije.

Odlučujući meč u borbi za prvo mjesto u grupi je počeo odlično za Hrvatsku jer je Vlašić pronašao Luku Modriča koji je doveo svoju selekciju u vođstvo.

Ipak samo tri minuta kasnije Baumgartner je donio izjednačenje pa su obje reprezentacije krenule potpuno otvoreno jer im rezultat nije odgovarao.

Austrijanci su nekoliko puta prijetili u prvom dijelu, a tri izmjene i izlazak Marka Arnautovića (oborio rekord po broju nastupa) kao da je poremetio domaći tim.

Oni su za tri minuta primili dva gola. Prvo je pogodio Livaja  a zatim je pitanje pobjednika riješio Dejan Lovren.

Hrvatska je tako osvojila prvo mjest u grupi i vezala četiri pobjede, dok Austrija ispada u Ligu B. Danska je savladala Francusku sa 2:0 a dali su dva gola u pet minuta.