SLAVLJE U FINIŠU Bajern korača ka tituli

Bajern je u Minhenu slomio otpor Borusije iz Menhengladbaha u finišu 2:1 i došao na korak od nove šampionske titule. Bez tandema napadača, Roberta Levandovskog i Tomasa Milera, koji su pauzirali zbog žutih kartona, Bajern se mučio, ali na kraju došao do pobjede.

FOTO ALEXANDER HASSENSTEIN /EPA

Poveo je domaćin u 26. minutu preko mladog napadača Džošue Cirkzija, ali Benjamin Pavar autogolom osam minuta pred kraj poluvremena vratio goste u egal.

Bavarci su u drugom dijelu iskoristili šansu u 86.minuti kada je Leon Goreca iskoristio sjajno dodavanje Pavara.

Bajern je lider na tabeli sa 73 boda, sedam više od Dormunda i potrbna su mu još tri da bi obezbijedio titulu. Borusija Menhengladbah je četvrta sa 56 bodova, koliko ima i Leverkuzen na petom mestu, ali uz meč manje.