SLAVLJE ZENITA Ne pomaže ni sjajni Milutinov

Zenit je došao do prve pobjede u Evroligi. Ruski tim je slavio u Pireju gdje je savladao Olimpijakos 77:68 u dramatičnom finišu i nakon produžetka.

FOTO EPA/GEORGIA PANAGOPOULOU

Zenit je imao šansu da slavi i tokom 40 minuta. Imali su prednost 64:61 u finišu, ali su dopustili da Papanikolau pogodi šut za tri poena. Dmitrij Hvostov je u posljednjih šest sekundi pokušao da donese pobjedu i nije bio precizan.

Ipak. u produžetku su Rusi bili puno bolji i dobili su ga sa 13:4. Grcima nije pomogla ni odlična partija Nikole Milutinova koji je imao po 16 poena i skokova. U timu Zenita Ponitka je ubacio 18 poena.

Efes je na gostovanju savladao Valensiju 83:77, a ključna je bila treća četvrtina. Odlični su bili Krunoslav Simon i Vasilije Micić. Hrvatski košarkaš je ubacio 19 poena, dok je reprezentativac Srbije dodao 15 poena i 12 asistencija. U poraženom timu Bojan Dubljević je imao 22 poena.