SLAVLJE ZRINJSKOG Leotar sve dalje od Lige za šampiona BIH

Zrinjski je udaljio Leotar iz borbe za plasman u Ligu 6 za šampiona BiH. Mostarci su ostvarili četvrtu uzastopnu pobjedu u šampionatu Bosne i Hercegovine i slavili su u Trebinju 79:73.

FOTO N.VURUNA

Nakon izjednačena prva dva dijela, u trećoj četvrtini Leotar je sa dvije trojke Dejana Šakotića poveo 47:42, ali se Zrinjski vratio do kraja ovog perioda. Domaći tim je i u četvrtoj četvrtini poveo trojkom Šakotića 57:56.

Međutim, nakon tofa uslijedio je period u kojem Leotar nije mogao ništa da pogodi u napadu, a Zrinjski je napravio seriju 11:0 i došao do trijumfa.

U timu Zrinjskog pet igrača je imalo dvocifren učinak. Aleksandar Danilović je ubacio 19, a Stefan Glogovac 13 poena. Dejan Šakotić je bio najefikasniji u timu Leotara sa 27 poena.