SLAVLJE ZVEZDE Mitrović riješio derbi

Crvena zvezda je ostvarila i drugu pobjedu u ABA ligi. U sjajnom derbiju punom preokreta savladali su Budućnost 71:63, a ključ uspjeha bila je jaka odbrana i odlična partija kapitena Luke Mitrovića. Trijumf dobija na značaju ako se znaju problemi beogradskog tima koji su i večeras nastupili bez nekoliko važnih igrača a spisku povrijeđenih se pridružio i Ostin Holins.

Crvena zvezda je odigrala odličnu odbranu u prvom poluvremenu. Beograđani su sve uspjeli da preuzimaju i zatvore sve prolaze košu i stignu do plus 11(37:26). Igrali su veoma raznovrsno u napadu, pa su tako uspjevali da dođu do laganih poena dok se Podgoričani nisu snašli u napadu i prvih 20 minuta su ubacili 29 poena.

Na startu treće četvrtine Budućnost je podigla intenzitet odbrane a Zvezda nije uspjevala ništa da uradi u napadu. Puno izgubljenih lopti, pogrešnih dodavanja gosti su znali da kazne preko Silija pa je napravljena serija 11:0(14:0) i gosti su prešli u vođstvo.

Zvezdu je u životu održavao kapiten Luka Mitrović koji je postigao svih osam poena u tom periodu. Nastavio je pomenuti košarkaš u istom ritmu i na startu četvrte četvrtine i inicirao je preokret koji su upotpunili trojkama Nikola Kalinić i Nejt Volters (54:47).

Zvezda je pet minuta držala goste bez poena a zatim su došli do plus 13(65:52) i u tim momentima je meč riješen.

Luka Mitrović je na kraju imao 19 poena i imao sedam skokova, dok je Ognjen Kuzmić dodao 13, koliko je imao i Nikola Kalinić . U poraženom timu Sili je imao 17 poena.