SLIJEDI NEIZVJESNA BORBA ZA OPSTANAK Zadar slavio protiv Mege u gostima i izjednačio sa Igokeom

Košarkaši Zadra pobijedili su Megu Bemaks rezultatom 97:85 u utakmci 18. kola regionalne ABA lige. Ovom gostujućom pobjedom Zadar se izjednačio sa Igokeom na tabeli regionalnog takmičenja sa skorom od šest pobjeda i osam poraza.

Od samog početka meča Zadar je imao kontrolu utakmice i na prvi odmor je otišao sa jednim poenom viška (20:19). I u drugom periodu Zadar je bio bolji, gosti su ovaj dio riješili u svoju korist sa 30:26 i na poluvrijeme otišli sa plus pet, a u poslednjih deset minuta ušli su sa 10 poena viška.

Kada je na tri mnute prije kraja Šime Špralja pogodio je trojku sa osam metara i podigao prednost Zadra na plus 16 bio je jasno da će Zadar upisati pobjedu i napraviti veliki korak ka opstanku u ligi. Zadar međutim u poslednja tri kola ima izuzetno težak raspored, utakmice protiv Crvene zvezde, Budućnosti i Igokee u gostima.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Nikola Mišković iz Mege sa 25 poena dok je  Zadar predovodio Kvami Von sa  23 poena