SLIJEDI NOVI KLASIK Novak preko Beretinija stigao do Nadala

Novak Đoković, najbolji svjetski teniser, 11. put će igrati u polufinalu Rolan Garosa. U četvrtfinalu je bio bolji od devetog tenisera svijeta, Matea Beretinija sa 3:1 (6:3, 6:2, 6:7, 7:5).

Za trijumf u prvom setu Novaku je trebao samo jedan brejk, a došao je do njega u četvrtom gemu za vođstvo od 3:1. Oba igrača su u nastavku bila sigurna na svoj servis, pa je Novak ovaj dio igre riješio u svoju korist rezultatom 6:3.

Nastavio je srpski teniser sa sigurnom igrom, imao je apsolutnu kontrolu rezultata. U prva četiri gema Beretini je uspio da sačuva svoj servis, a onda je Novak nanizao četiri poena i uz dva brejka riješio i ovaj set u svoju korist.

Značajno je Italijan podigao nivo igre u trećem setu pa do desetog gema nije viđen nijedan brejk. Novak je bio primoran da čak dva puta servira za ostanak u ovom setu, a onda je pritisak prešao na stranu devetog igrača svijeta.

I u taj brejku Beretini je bio odličan; prvi je došao do mini-brejka za vođstvo od 4:3, ali je Novak uzvratio ribrejkom i još jedniim oduzetim servisom protivniku. Imao je tada Novak čistu situaciju, vodio sa 5:4, međutim, napravio je dvije kardinalne greške na svoj servis, a onda je Beretini iskoristio prvu set loptu i smanjio rezultat na 2:1.

Pri rezultatu 3:2 meč je na kratko prekinut kako bi se, zbog policijskog časa, ispraznile tribine. Po povratku na teren Beretini je došao do prednosti 40:15, Novak je sa tri vezana poena došao do brejk lopte, ali nije uspio da je iskoristi pa je Italijan stigao do izjednačenja.

Sačuvali su teniseri svoj servis, a onda je Novak poslijije tri sata i 28 minuta stigao do prve, a odmah zatim i druge meč lopte. Dva puta je Beretini ostao u meču, ali treći put nije, za ogromno slavlje Novaka Đokovića i njegovih fanova.

Novak će se u polufinalu sastatati s Rafaelom Nadalom, koji je danas, ranije, pobijedio Argentinca Dijega Švarcmana sa 3:1.