SLOGA IDE DALJE Vasilić: Greške iz drugog dijela ne smijemo da ponavljamo

Sloga je prošla u drugo kolo EHF Evropa Kupa pobjedom nad Viljandijem 25:23, ali su Dobojlije na ovom meču prikazale dva potpuno različita lica.

Naime, u prvom dijelu četa Dejana Vasilića je bila sjajna. Igrala je Sloga odlično u odbrani, efikasno u napadu i stekla je osam golova viška. I umjesto da privedu revanš mirno kraju, Dobojlije su krenule da griješe, pa su Estonci nekoliko puta opasno zaprijetili. Prišli su na gol zaostatka a sjajan je bio Milutin Bogdanović sa 18 odbrana.

– Jako težak meč. Nakon finala Kupa Republike Srpske, puta u Estoniju osjetio se umor u drugom dijelu. Na kraju smo uspjeli to da pobijedimo, zasluženo smo slavili i mislim da smo bolja ekipa, iako smo teže od očekivanog došli do prolaska. Što se tiče mog učinka , uvijek može bolje. U dobroj sam formi na startu sezone i nastojaću da tako bude i u nastavku. Sad se okrećemo ka Leotaru i startu šampionata da se što prije regenerišemo i pokušamo da uspješno krenemo-istakao je junak meča.

Trener Dejan Vasilić ističe da ekipa ne smije ponoviti igru iz drugog dijela.

-odigrali smo zaista fantastičan prvi period , stekli osam golova i onda nam se desio veliki pad koncentracije koji protivnik umalo da nije kaznio. Mnogo tehničkih grešaka, loših poteza i rješenja smo imali i moramo izvući pouke iz tog dijela. To ne smije da nam se ponavlja više. Ne samo u Evropi već ni u domaćem šampionatu. Srećom Bogdanović je odlično branio, uspjeli smo na individualni kvalitet da dođemo do golova i prođemo dalje. Puno nam je pomogla i publika, pružila nam je veliku podršku a mi moramo da ispravimo ove greške u nastavku – istakao je trener Vasilić.

Sloga već u srijedu startuje u prventvu BiH protiv Leotara a u Evropi je očekuje dvomeč sa italijanskim Konversanom.