SLOVAČKOJ CIJELI PLIJEN Škrinijar presudio Poljacima

Fudbaleri Slovačke pobijedili su Poljsku rezultatom 2:1 u utakmici 1. kola grupe E.

U 18. minutu Slovaci dolaze do vođstva. I pored toga, ono što je uradio Robert Mak je ipak magično! Sve je uradio sam, prvo je dobio loptu na lijevoj strani terena, a onda počeo da niže rivale. Nakon što je prošao dvojicu igrača pogodio je stativu iz ne baš lake pozicije, a lopta je pogodila Ščešnog u leđa i završila u mreži.

Ovo je bio konačan rezultat prvog dijela meča.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, poslije samo nekoliko sekundi, Poljska stiže do izjednačenja i to veoma srećno. Odličan napad po lijevom boku, lopta je stigla do Lineti koji je pomalo i traljavo šutirao, a prvi udarac u okvir gola Slovačke je završio u mreži.

Slovaci su u nastavku bukvalno sabijeni u svojih 30-35 metara, ne mogu da organizuju ozbiljan napad. Štaviše, ne mogu da izađu sa svoje polovine. Levandovski je imao priliku iz slobodnog udarca, ali nije bio precizan.

Meč je riješen u 69. minutu poslije kornera lopta je pala u šesnaesterac poljskog tima, izodbijala se, zatim došla do Milana Škrinijara, a on se veoma lijepo snašao, uštopovao je i bez mnogo dvoumljenja gađao neodbranjivo.

Pokušavali su Poljaci do kraja meča da dođu do izjednačenja, ali je Slovačka izdržala i došla do tri boda.