SLOVENIJA OSTALA U IGRI Trijumf vrijedan polufinala

Rukometna reprezentacija Slovenije ostala je u borbi za plasman u polufinale Evropskog prvenstva. Oni su u grupnoj fazi savladali Portugaliju 29:24.

FOTO EPA-EFE/ANDREAS HILLERGREN

Portugalija je odigrala još jedan sjajan meč sve do 50.minuta. Tada je Slovenija uspjela da napravi seriju 3:0 i slomi otpor rivala. U drugom dijelu ekipa iz “dežele” je podigla nivo u odbrani za koju protivnik nije imao rješenje.

Sjajan je u drugom dijelu bio golman Portugalije Alfredo Kintana (devet odbrana, ukupno 15)ali ni on nije uspio da spasi svoju reprezentaciju u nastavku. Pri rezultatu 19:19 imao je tri odbrane a njegov tim to nije krunisao na drugoj strani.

U timu Slovenije Blaž Janc je imao 7 golova, dok su Jure Dolenc i Borut Mačkovšek dodali po 6. Kod Portugala Andre Gomeš je imao 6 golova.

U posljednjem kolu sastaju se Norveška i Slovenija.