SMIJEŠI SE PLEJ-OF Igokea bolja od Cibone za ostanak na vrhu ABA lige

Košarkaši Igokee pobijedili su Cibonu rezultatom 88:80 u utakmici 24. kola ABA lige. Ovim trijumfom Aleksandrovčani su postala jedina ekipa sa 19 pobjeda i osamili su se na vrhu tabele, s tim da Crvena zvezda i Budućnost imaju po pobjedu manje ali i po dva meča manje.

Poslije početnog vođstva Cibone na otvaranju meča sa 2:0 i 5:3 Igokea je preuzela kontrolu igre, konstantno je domaći tim bio u vođstvu koje se u prvom periodu kretalo do pet poena viška, a sa plus četiri je otišla na prvi odmor (21:17).

Nakon dvadeset minuta igre Aleksandrovčani su dodatno povećali prednost.

Sigurno je Igokea gradila pobjedu u ovom meču, a u odlučujući deset minuta Igokea je ušla sa 11 poena viška 64:53.

Polovinom poslednje dionice Cibona je prišla na pet poena manjka, Igokea je iz Slobodnih bacanja otišla na plus šest, a onda je Radončić novom trojkom smanjio na samo minus četiri (74:70), međutim to je bilo sve što su gosti uradili u ovom meču.

Poslije novih poena Igokee Pozvao je trener Cibone Vlada Jovanović tajm aut, a onda je u narednom napadu Prkačin promašio trojku, Uslijedila sjajne akcije Igokee Karmajkl peontirao za plus osam Igokee, a onda je Grej ponovo vratio Igokei dvocifren višak (81:70) Seriju Igokee prekinuo je Nakić, ali malo je vremena ostalo, dva minuta do kraja, što je bilo malo vremena da se protiv, ove sezone sjajne Igokee, napravi nešto više. Smanjili su gosti na šest poena manjka na 37 sekundio do kraja,

Najefikasniji u timu Igokee bio je Marko Jošilo sa 15 poena dok je Grej ubacio dva koša manje s druge strane Cibonu je predvodio Planinić sa 15 koševa.