ŠOK NA STARTU KVALIFIKACIJA Turska pregazila Holanđane u prvom meču na putu za Mundijal

Da će kvalifikacije za Svjetsko prvensvo u Kataru biti itekako zanimljive nagovijestijo je njihov početak. Naime u prvoj utakmici Turska je razbila Holandiju rezultatom 4:1 što je zaista malo ko očekivao.

Niko osim Turaka, reklo bi se. Turski tim poveo je holom Jilmaza već u 15. minutu na asitenciju Šalanoglua. Isti igrač povisio je na 2:0 u 34. minutu meča, a onda je na samom otvaranju drugog dijela utakmice Šalanoglu iz uloge asitenta prešao u ulogu strijelca i postigao treći gol za svoj tim.

U 75. minutu Klasen je smanjio rezultat na 3:1 i donio Hoilanđanima tračak nade, ali je Jilmaz, još jednim pogotkom samo šest minuta kasnije postavbio konačan rezultat.