ŠOK Nadal poražen u Madridu, Zverev ide u polufinale

Teniski šok u Madridu!

Španski teniser Rafael Nadal doživeo je možda i najbolniji poraz ove sezone, pošto ga je na njegovom terenu u Španiji savladao Aleksandar Zverev rezultatom 2:0 u setovima (6:4, 6:4).

Meč je trajao skoro dva sata, a Španac nije imao baš mnogo šansi da pobijedi u Madridu iakomnje u prvom setu prvi došao do brejka za vođstvo od 4::2. Međutim, nakon ovog poena u prvom setu Španac više nije osvojio nijedan.

U drugom setu za pobjedu, Zverevu je bio potreban samo jedan brejk, za vođstvo od 3:2, ali ga je Nijemac sačuvao do kraja meča.

Ovi porazom u četvrtfinalu Madrida, Nadal je izgubio priliku da pokuša da se približi prvom mestu.

Zverev će u polufinalu igrati protiv Dominika Tima, koji je savladao Džona Iznera sa 2:1 u setovima