ŠOK U BEOGRADU Borac iz Čačka slavio protiv Partizana i priredio prvo iznenađenje u novoj sezoni

Košarkaši Borca iz Čačka priredili su prvo veliko iznenađenje u novoj sezoni regionalne ABA lige. Čačani su u Beogradu pobijedili Partizan rezultatom 87:78.

Samo dva puta Crno bijeli su u prvoj dionici imali prednost, 2:0 i 13:11, a ova dionica u potpunosti je pripala gostima iz Čačka koji su nakon deset minuta imali sedam poena viška 24:17, a gosti su na poluvrijeme otišli sa sa 13 poena prenosti 49:36.

Nešto bolje, ali još uvijek nedovoljno, Partizan je zaigrao u trećoj četvrtini koju je dobio sa 21:19 pa je sa 11 koševa manjka ušao u poslendju dionicu.

Atraktivnim potezom Crno bijeli otvaraju poslednju četvrtinu

Na nešto manje od sedam minuta do kraja meča, Partizan nakon koševa Jaramaza prilazi na pet poena manjka, a crno-bijeli tako blizu nisu bili od prvog perioda.

Za pet minuta posljednje dionice Borac je ubacio samo tri poena, što Partizan koristi i koševima Mozlija prilazi na samo dva poena.

Seriju Partizana od 7:0 prekida Radovan Đoković trojkom i svom timu vraća šest poena viška.

U završnici meča upravo Đoković je preuzeo odgovornost, na tri minuta do kraja iznudio je faul i pogodio jedno od dva bacanja za plus sedam (78:71).

Poslije dva neiskorištena napada, po jednom na obje strane Jaramaz pogađa trojku, ali Miletić na drugoj strani održava prednost.

Pokušali su na drugoj strani Pejdž i Gordić za tri poena, nisu uspjeli, ali jeste Đoković koji trojkom na minut do kraja svom timu donosi plus devet (83:74) i stavlja tačku na ovaj meč.