ŠOK U NJUJORKU Novak diskvalifikovan sa US opena (VIDEO)

Novak Đoković je diskvalifikovan sa US Opena!

Pri rezultatu 5:5 u prvom setu protiv Pabla Karenja Buste, Novak je izbacio jednu loptu i pogodio u glavu jednog linijskog sudiju.

Sudija je odlučio da diskvalifikuje Novaka i učini jednu od najvećih nepravdi u istoriji tenisa.

Novak je u prvom setu imao prednost od 5:4 i čak tri set lopte na servis Španca, a onda je Karenjo Busta jednom pogodio liniju, a potom vezao još tri poena za izjednačenje.

Novak je u nastavku nezgodno pao, povrijedio rame, a kada se vratio na teren dogodila se bizarna situacija.

Pri jednom izbacivaju loptice, nakon što je Busta osvojio poen, Novak je loptu bez ikakve agresije udario prema van terena, na nesreću je pogodio linijskog sudiju, djevojka je pala na zemlju, a onda je uslijedila diskvalifikacija.

Ovo je bio jedini način da se Novak diskvalifikuje sa US Opena i još jedan pokazatelj da je cijeli svjet protiv trenutno najboljeg tenisera na svijetu.