ŠOK U NOVOM MESTU Krka sjajna u završnici, Zvezda prokockala pobjedu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Krke u gostima rezultatom u utakmici 3. kola regionalne ABA lige rezultatom 79:77.

Većim dijelom prve četvrtine Krka je imala prednost, a na nešto manje od četiri minute prije kraja Zvezda dolazi do izjednačenja (11:11), a prvi put crveno-bijeli na tri poena viška odlaze na četiri sekunde prije kraja prve četvrtine (17:20). Dosta kvalitetnije, prije svega u odbrani zaigrala je Crvena zvezda u drugoj četvrtini, pa se Krka oslanjala na šut sa spoljnih pozicija, a crveno-bijelima nije nedostajalo kreativnosti ni u napadu.

Na poluvrijeme je Crvena zvezda otišla sa prednošću od osam poena međutim meč tu definitivno nije bio završen.

Kouzi je na otvaranju drugog poluvremena pogodio dvije trojke sa preko sedam metara, a onda je na polovini treće dionice, nakon dobre reakcije u odbrani istrčao kontru, pogodio dva poena i dodatno slobodno bacanje sa izjednačenje (48:48). Za gotovo šest minuta Zvezda je postigla svega tri koša, a onda je Perperoglu pogodio trojku za novo vođstvo.

Ipak, na četiri minuta do kraja Krka, serijom 5:0 prelazi u vođstvo i od tog trenutka počinje prava drama u kojoj je domaći tim imao više hrijenja i koncentracije, a ključna je definitivno bila poslednja dionica koju je Krka dobila sa 24:16.