ŠOK U PIONIRU Košarkaši Srbije poraženi od Gruzije

Šok u Pioniru, Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Gruzije u utakmici 2. kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvensvo rezultatom 94:90.

Odlično je Srbija otvorila utakmicu, rastrčano, šuterski raspoloženo, a u koš su ulazile lopte za koje se nije moglo procijeniti da li su šut ili pas:

Nakon deset minuta Srbija je imala prednost od deset poena (28:18), a zanimljivo na kraju prve dionice “orlovi” nisu izveli nijedno slobodno bacanje. Gosti su imali čak devet izgubljenih lopti, što su srpski igrači znali da iskoriste.

Imala je Srbija kontrolu rezultata u drugoj četvrtini, na 55 sekundi Gruzija je koševima Burjanadzea prišla na četiri poena manjka ali je Rebić pogodio trojku pa su na poluvrijeme izabranici Igora Kokoškova otišli sa sedam poena viška (48:41).

U trećoj dionici Gruzija je lagano tipila prednost Srbije, na osam sekundi do kraja stigla je do izjednačenja (65:65) ali je Ognjen Jaramaz pogodio dva bacanja i doveo Srbiju u vođstvo pred odlučujućih deset minuta.

Do prvog vođstva Gruzija dolazi na šest minuta i 21 sekundu do kraja 74:72, a Srbija odgovara serijom 6:0. Nije se Gruzija predavala Megfaden je na minut i devet sekundi doveo gruziju u Vođstvo 89:88, nakon toga je Raduljica pogodio za vođstvo Srbije, ali Mekfaden u narednom napadu, na 26 sekundi do kraja, Mekfaden pogađa trojku za plus dva gostujućeg tima. Nije Srbija dobro iskoristila svoj napad, a onda je Gruzija sa dva bacanja nanijela težak poraz Srbiji.

Najefikasniji u Srbiji bio je Aleksa Avramov sa 27 poena, a Dalibor Ilić, košarkaš Igokee, na terenu je proveo nešto manje od četiri minuta.

Uoči utakmice kapiten reprezentacije Srbije Miroslav Raduljica dobio je dres sa brojem 100 čime je na svečan način obilježen stoti meč u dresu “orlova”.