ŠOK ZA DANCE Finska iz jednog napada došla do tri boda

Šok za Dance! Finska je na startu savladala domaćina 1:0 i praktično iz prvog pravog napada došla do tri boda iako su Danci imali potpunu terensku inicijativu. Međutim jasno je da nisu imali koncentracije nakon svih dešavanja oko Kristijana Eriksena a sjajan je bio i golman Finske Hradecki.

Danci su na startu očekivalo napadali gol Finske. Prijetio je Brajtvajt, zatim Hojbjerg te Eriksen ali je odlično intervenisao Hradecki. U finišu prvog dijela desila se nemila scena koja je itekako uticala na oba tima. Kristijan Eriksen je pao i on je iznijet sa terena.

Pošto mu se 10-ak minuta ukazivala pomoć, najbolji danski fudbaler se na kraju probudio, prebačen je u bolnicu i stanje mu je stabilno, što je najvažnije.

Šok za domaće navijače uslijedio je u 60.minuti. Finska je iz prvog pravog napada došla do prednosti. Pohjenpalo je odlično reagovao pored dva domaća igrača i uz veliku pomoć Kaspera Šmajhela koji je katastrofalno reagovao, postigao prvi gol za Finsku na velikim takmičenjima.

Domaći su mogli do izjednačenja u 76. minuti kada su dobili penal. Međutim, Hojberg nije uspio da savlada Hradeckog.

Danci su imali 9-0 u kornerima,penal, više loptu u posjedu, ali ništa nije pomoglo da dođu bar do boda.