ŠOK ZA PORTUGALIJU Španci u finišu došli do prvog mjesta

Fudbaleri Španije savladali su kao gosti Portugaliju sa 1:0 u posljednjem kolu Grupe 2 A Lige nacija i time obezbijedili prvo mesto i plasman u plej-of. U istoj grupi Švajcarska je savladala Češku sa 2:1.

Rasplet u grupi donio je Špancima plej-of, a Švajcarcima opstanak u A Ligi nacija. Švajcarcima je to pošlo za rukom nakon dvije vezane pobjede, prvo protiv Španije, a večeras i protiv direktnog konkurenta Češke.

Portugalcima je bio potreban bod u duelu sa Španijom. Dugo su čuvali neriješen rezultat da bi Španci u finišu uspjeli da dođu do gola. U 88. minutu pogodio je Morata i svom timu donio pobedu i plasman u plej-of.

Švajcarci su nakon pobede nad Španijom u poslednjem kolu savladali Češsku sa 2:1 i obezbedili opstanak u A Ligi nacija.

Domaćin je poveo preko Frulera u 29. minutu, samo minut kasnije Embolo je udvostručio prednost Švajcaraca. U 45. minutu susreta Česi uspevaju da smanje zaostatak, strijelac je bio Šik i tako postavio konačan rezultat.

Konačna tabela Grupe 2:Španija 11, Portugalija 10, Švajcarska 9, Češka 4