ŠOK ZAVRŠNICA Golman postigao pogodak u sudijskoj nadoknadi za prolaz dalje (VIDEO)

Fudbaleri Tigresa plasirali su se u četvrtfinale KONKAKAF Lige šampiona spektakularnom pobjedom nad Alijancom pred svojim navijačima, koju im je donio golman Nauel Gusman pogotkom u 90+4. minutu revanš meča – 4:2!

U posljednjem pokušaju aktuelnog šampiona da izbjegne ranu eliminaciju, Edu Vargas je ubacio loptu iz prekida, a Gusman glavom zatresao mrežu za veliko oduševljenje domaćih navijača i očuvanje šansi za odbranu trofeja.

Prvi duel Tigresa i Alijance završen je trijumfom ekipe iz Salvadora sa 2:1, a poslije 23 minuta revanša djelovalo je da će Meksikanci lagano proći u narednu fazu.

Imali su domaći tada velikih 3:0, zahvaljujuću Eneru Valensiji i dvostrukom strijelcu Andre-Pjer Žinjaku, međutim, gosti su već do poluvremena došli do rezultata 3:2 koji ih je vodio dalje.

Portiljo je pogađao mrežu Tigresa u 33. i 42.

U drugom dijelu, pogodaka nije bilo sve do samog finiša. Alijancu su sekunde dijelile od četvrtfinala, ali je onda došlo do pomenute nevjerovatne situacije i velikog trijumfa Tigresa, prenosi Sport klub.

Naredni rival meksičkog tima biće ekipa Njujork Sitija.