SOKOLAC IZJEDNAČIO Majstorica i u Trebinju

„Majstorica“ će odlučiti i pobjednika druge polufinalne serije prvenstva Republike Srpske.  Sokolac je u drugom meču savladao Leotar 84:74, te izjednačio na 1:1.

FOTO GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA

Utakmica je obilovala preokretima. Trebinjci su na tokom treće četvrtine stekli sedam poena viška 62:55, a onda je uslijedio veliki preokret. Do kraja četvrtine Sokolac je smanjio zaostatak na 61:62.

Na početku posljednje četvrtine na krilima Nemanje Pečenica Sokolac pravi preokret i dolazi do prednosti 68:62. Nakon što je Leotar postigao poene za 68:64, uslijedila je nova serija domaćih od 9:0 kojom je Sokolac došao do pobjede.

U pobjedničkoj ekipi najefikasniji su bili Miljan Marković sa 30 poena, te Nemanja Pečenica sa 18 poena. U timu Leotara Marko Raičević je imao 16 a Đoršije Ninković poen  manje.