SP U RUKOMETU Oproštaj Srbije od drugog kruga, Brazil se pobjedom približio trećem mjestu

Rukometaši Srbije su se vjerovatno oprostili od druge faze Svjetskog prvenstva pošto su u 3. kolu grupe A poraženi od Brazila sa 22:24 (11:14).

“Orlovi” su poveli sa 1:0 i 3:2, a onda je uslijedila serija od 7:0 južnoameričke reprezentacije koja je tako došla do šest golova viška.

Do kraja prvog poluvremena uspjeli su izabranici Nnada Peruničića da smanje na tri gola zaostatka, a onda početkom drugog dijela da stignu do “-2”, međutim, nastavili su poslije toga sa greškama, što su Brazilci znali da iskoriste, često su uspijevali da ukradu loptu i onda dođu do realizacije.

U 53. minutu Nemanja Ilić je iz sedmerca uspio da po drugi put u nastavku smanji na dva gola zaostatka, na drugoj strani Brazilci su sa igračem manje uspjeli da dođu do penala, a Boržes je pogodio stativu.

Uslijedio je novi sedmerac za Srbiju, Ilić je opet pogodio, po prvi put u nastavku donio “-1” (21:22) i ušlo se u veoma zanimljivu završnicu.

Oba tima su promašila po nekoliko napada, Dejan Milosavljev je skinuo sjajnu kontru Brazilaca, u 59. minutu Peruničić je zbog isključenja izvukao čuara mreže i napadao sa šestoricom, opet je izgubljena lopta i Brazil je postigao pogodak na nezaštićenu mrežu bez problema za dva gola prednosti.

Kakvu takvu nadu pola minuta prije kraja donio je Mijajlo Marsenić, međutim Langaro je sedam sekundi prije kraja pogodio za konačnih 22:24.

Pomenuti Marsenić i Bogdan Radivojević su sa po 5 golova bili najefikasniji u selekciji Srbije, a isti učinak na drugoj strani imao je Toledo.