SP ZA RUKOMETAŠICE Srbija prokockala pobjedu, sada SVE ZAVISI od meča Norveška - Njemačka!

Rukometašice Srbije su remizirale sa Danskom 26:26 u posljednjem kolu grupe 1 drugog kruga Svjetskog prvenstva koje se održava u Japanu.

Prokockale su Srpkinje trijumf, kojim bi osigurale učešće u kvalifikacijama za Olimpijske igre u Tokiju, vodile su većim dijelom susreta, a onda su nizom grešaka, posebno sa igračicom više u terenu, dozvolile Dankinjama da se vrate u susret.

Tokom prvog poluvremena izabranice Ljubomira Obradovića su imale šest golova prednosti (13:7), ali su dozvolile rivalkama da za pet minuta naprave seriju 3:0, poslije čega su obe selekcije postigle po gol, pa je poluvrijeme završeno sa 14:11.

Polovinom drugog poluvremena pala je koncentracija, što je Danska iskoristila i prešla u vođstvo. Međutim, 20-ak sekundi prije kraja Kristina Liščević je postigla gol za 26:26, a zatim je sreća pogledala srpski tim, pošto su Dankinje imale napad sedam na šest, ali su pogodile prečku.

Najefikasnija je bila Slađana Pop-Lazić sa šest, dok su Jovana Stoiljković i Kristina Liščević postigle po pet golova, ali je prvo ime susreta svakako bila golman Katarina Tomašević koje je imala 18 odbrana.

Srbiji je za treće mjesto u grupi i plasman na kvalifikacioni turnir za Olimpijadu potrebna pobjeda Norveške protiv Njemačke, a svaki drugi ishod odvešće ih u borbu za sedmo mjesto, koje takođe donosi kvalifikacije za OI.