ŠPANIJA IZVIŽDANA Remi ne prija navijačima furije

Fudbaleri Španije odigrali su neriješeno, bez golova, protiv ekipe Švedske u prvom kolu Evropskog prvenstva.

Sve su razočarali svojim promašajima, prije svega Alvara Morate, iako su bili i više nego bolji tim. Međutim, antifudbal švedske reprezentacije uzeo je maha, a igrač utakmice, golman Robin Olsen, odbranio je sve večeras i tako osigurao bod svom timu.

Ako bi jednom riječju opisali ovaj meč to je onda – dominacija. I to jednog tima. Španci su tokom čitavog prvog poluvremena imali više od igre, stalnu agresiju, presing na polovini rivala, koji nije znao ni kako Simon izgleda. Tako bi se najblaže rečeno moglo opisati kako su Šveđani bili van utakmice. Samo defanziva, pa ako uđe slučajno – ušla je.

„Furija“ je krenula baš tako kako je i zovu – furiozno! Čak 25 minuta Šveđani skoro da nisu prešli centar. Svi Španci, osim golmana, bili su na polovini rivala i kružili oko odbrane Švedske. Izgledalo je kao da gol visi u vazduhu, a na kraju – ćorak!

Ono što jeste bilo nevjerovatno je posjed lopte u prvom poluvremenu, koji je iznosio 79-21 odsto u korist Španije! Nevjerovatno. Nekoliko prilika imala je Španija, preko Olma i Kokea, ali ti udarci su ili završili pored gola ili je Olsen odbranio. Međutim…

Alvaro Morata je skakao po živcima svima, a poslije novog promašaja svi su hvatali za glavu. Poklon lopta i gol šansa za “mister promašaja” koji je uspeo da ne pretvori u gol nešto što je teže promašiti nego dati. Nedugo zatim, Švedska je pravo ni od kuda pogodila stativu. I to kako: Isak je krenuo ka Simonu poslije sjajnog pasa, odlično se riješio Laporta kojeg je poslao „po burek“, prevario je i golmana Simona, ali je Ljorente praktično na gol liniji udario loptu koja se od stative odbila u polje. Za olakšanje svih na stadionu.

Na samom kraju prvog dijela je još jednom golman Švedske spasao svoju mrežu! Olmo je šutirao sa 20 metara, Olsen zakačio loptu koja je dobila kontra rotaciju i krenula ka golu, ali ipak nije zatresla mrežu. Na kraju prvog dijela ostalo je 0:0.

A onda je na isti način počelo drugo poluvrijeme – promašaj Morate. Lopta je skakutala ispred šesnaesterca švedskog tima, nju je “poklopio” Morata, ali… opet je promašio. Iako je Luis Enrike aplaudirao s klupe, nije bio zadovoljan. Tome svjedoči i njegova izmjena kad je teren napustio napadač koji s nadimkom „mister promašaj“ ne uliva povjerenje navijača.

Mnogo prilika, mnogo šuteva, ali sve ćorci, a sve što je išlo ka mreži Olsen je odbranio. Na kraju je i Moreno imao zicer, dobro je šutirao glavom, ali je golman Švedske i to odbranio. Igrač utakmice – golman, sve je jasno.

Švedska je bez Zlatana stigla do boda. Možda bi s njim sve ovo izgledalo drugačije, ali je antifudbal pobijedio golove što se svima, osim njima, nije svidjelo. Na kraju mršavih 0:0, a španski navijači su i prije kraja meča napustili stadion, uz zvižduke za svoje pulene koji su večeras mnogo promašili.