ŠPANIJA NA KORAK DO POLUFINALA Rukometaši Austrije stali u nastavku

Rukometna reprezentacija Španije pobijedila je Austriju rezultatom  30:26 u prvoj grupi Evropskog prvenstva. Aktuelni evropski šampioni imaju stopostotan učinak na turniru, a ovim trijumfom došli su na korak do plasmana u polufinale.

Austrijanci su odlično parirali Špancima, a nakon 30 minuta igre zaostajali samo jedan gol zaostatka (17:16). Međutim, u nastavku Španci su bili sigurni i došli do nove pobjede.

Najbolji u timu Španije bio je Jorge Makueda Pena sa 6 golova, dok je kod Austrijanaca najefikasniji bio Janko Božović sa pet postignutih pogodaka. Na golu Španije briljirao je Rodrigo Coraljes koji je sakupio devet odbrana.

Španci su sada prvi u Grupi 1 sa 6 bodova, Hrvatska je drugoplasirana sa 4, a prate ih Njemačka, Austrija i Bjelorusija sa po dva boda. Češka je posljednja bez bodova.