ŠPANIJA PREKO SLOVENIJE DO FINALA Hrvati dobili protivnika u borbi za zlato

Rukometna reprezentacija Španije drugi je finalista Evropskog prvensva. Španci su u polufnalu pobijedili Sloveniju rezultatom 34:32.

Do rezultata 7:7 ekipe su se smijenjivale u vođstvu, a onda je  Španija zaigrala mnogo bolje. Čvrsto u odbrani, lepršavo i sa idejom u napadu, a veliki broj golova postigli su nakon sjajnih akcija, kontri i polukontri.

Prvi put se španija odvojila na pet golova razlike za vođstvo 18:15, a sa plus pet “furija” je otišla i na odmor.

Španija je u nastavku apsolutno kontrolisala rezultat, u tri navrata vodila je i sa šest golova razlike, a onda su Slovenci uspjeli prepoloviti ovu prednost, a sa tri gola manjka ušli su u poslednjih deset minuta. Uspjeli su Slovenci prići i na minus dva u završnici (33:31), a u posljednjem minutu i na minus jedan, međutim, Dušebajev je na deset sekundi do kraja pogodio i otklonio sve dileme oko pobjednika.

Finalna utakmica na rasporedu je u nedjelju od 14 časova i 30 minuta.