ŠPANIJA VODI U FINALU ATP KUPA Lajović stao pred Agutom, Novak protiv Nadala igra za izjednačenje

Dušan Lajović nije uspio da pobijedi Španca Roberta Bautiste Aguta u prvom meču finala ATP Kupa. Duci je od desetog igrača svijeta poražen sa 2:0 (7:5, 6:1) u meču koji je trajao jedan sat i 36 minuta.

Bolje je Španac ušao u meč i poveo sa 3:0, ačli je Lajović u petom gemu došao do ribrejka, a onda na svoj servis i do izjednačenja na 3:3. Do rezultata 6:5 za Aguta oba tenisera su uspijevala sačuvati svoj servis da bi Španac u narednom gemu došao do brejk lopte i odmah je iskoristio za vođstvo u setovima.

U drugom setu Lajović definitivno nije mogao da se izbori sa pritiskom ali i kvalitetom španskog tenisera koji je veoma brzo došao do vođstva od 4:0. Tračak nade se ukazao kada je Duci vratio jedan brejk u petom gemu, ali je Agut odmah napravio ribrejk što mu je donijelo gem u kojem je sjajno odservirao za pobjedu.

Poslije trećeg gema prvog seta Novak Đoković i Rafael Nadal napustili su boksove i otišli da se spremaju za još jedan epski okršaj, duel dati odgovor na to da li će dubl odlučivati pobjednika prvog ATP Kupa ili će Španci doći do ovog trofeja.