SPASILE 9 MEČ LOPTI Gubile 0:5 i 0:40, a onda su priredile nešto što će se prepričavati decenijama

Jedan od najvećih preokreta u istoriji tenisa dogodio se na Australijan Openu.

Marketa Vondroušova na Australijan openu

Činilo se da će meč ženskih parova brzo završiti, jer su protivnice u trećem setu vodile 5:0 i imale tri brejk, set i meč lopte.

Ono što se dalje desilo prepričavaće se decenijama.

Čehinja Marketa Vondroušova i Mirijam Kolodzijova nisu se predale u nemogućoj situaciji u koju ih je dovela brazilsko-kineska kombinacija Šuai Žang/Bia Hadad Maja.

Žang i Hadad Maja dobile su prvi set 6:3, Čehinje su uzvratile u tijesnom taj-breku (11:9), da bi Kineskinja i Brazilka potpuno dominirale trećim setom (5:0) dok nije došao trenutak (40:0) da ga zaključe i plasiraju se u osminu finala.

Vondroušova i Kolodzijova spasile su tri vezane meč-lopte na svom servisu, a zatim i četvrtu u istom gemu. Možda su protivnice već u svojim glavama upisale pobjedu, pa ih je to nakratko izbacilo iz fokusa, ali neobjašnjivo je kako su potpuno izgubile ritam i prosule sve što su gradile.

Čehinje su dobile pet gemova zaredom i izjednačile, a onda u još tješnjem taj-breku slavile 14:12 i dovršile spektakularni preokret nakon dva sata i 34 minute igre, spasivši ukupno devet meč-lopti, piše Indeks.