SRBI KRALJEVI Bogdanović i Bjelica odlični u trijumfu Sakramenta protiv Lejkersa

Ekipa Sakramento Kingsa je bila ubjedljiva protiv Los Anđeles Lejkersa savladavši ih sa 136:122, a odlične partije u pobjedničkom timu pružili su srpski košarkaši.

Nemanja Bjelica je u drugoj četvrtini, u kojoj su “Kraljevi” napravili rezultatski preokret, ubacio sedam od ukupno 15 poena (4/4 za dva, 1/4 za tri, 4/5 slobodna bacanja), tome je dodao 13 asistencija, osam skokova dvije “krađe” i blokadu, a na parketu je proveo 32 minuta i 22 sekunde.

Bogdan Bogdanović je igrao 27 minuta, a ubacio je upravo toliko poena (6/12 za da, 5/11 za tri) uz devet asistencija, šest skokova i dvije ukradene lopte.

Efikasniji od njega u timu Sakramenta bio je samo Badi Hild sa 28 poena, Džabari Parker je dodao 19, Kori Džozef 13, a Jogi Ferel 11.

Na drugoj strani Dion Vejters je postigao 19, Lebron Džejms 17, dok su Talenn Horton Taker i Markih Moris ubacili po 14 poena.

Treneri obje ekipe su u ovom susretu pružili šansu nekim igračima koji imaju manju minutažu, a po nekoliko igrača je odmaralo.

Tim Vašington Vizardsa je savladao ekipu Boston Seltiksa sa 96:90 uz 26 poena Tomasa Brajanta kod pobjednika, odnosno 23 Džavonti Grina kod poraženih.