SRBI RAZOČARANI Kirjos ipak nije uspio da iznenadi Medvedeva, ali šou nije izostao (VIDEO)

Prvi favorit za osvajanje Australijan opena Danil Medvedev plasirao se u 3. kolo pobjedom nad domaćim teniserom Nikom Kirjosom.

Meč je trajao tri sata i četiri minuta i završen je rezultatom 3:1 7:6(7:1), 6:4, 4:6, 6:2

Medvedev kao drugi nosilac, ali glavni favorit nakon što Novaku Đokoviću nije dozvoljeno da igra, u sledećoj rundi će igrati protiv Holanđanina Botika van de Zandšulpa, kojem je Rišar Gaske predao meč u 3. setu.

Kirjos je u meču protiv Medvedeva priredio očekivani spektakl, atraktivne poteze, servise ispod ruke, svađe sa sudijama i komunikaciju sa publikom.

Pružio je dobar otpor u skoro dva seta, ali je kvalitet bio na strani ruskog tenisera i koristio je svoje prilike da u pravo vreme prelomi svaki od setova.

Zapravo, u prvom je rano došao do brejka, ali se Kirjos vratio nošen podrškom sa tribina. Uspio je da uđe u taj-brejk, a onda se potpuno raspao. Izgubio je sedam uzastopnih poena i Medvedev je tako došao do prvog seta.

U drugom su serviseri dominirali sve do 10. gema kada je Kirjos ponovo posustao, a Medvedev to iskoristio da mu oduzme servis i ujedno osvoji drugi set.

Gotovo preslikan je bio treći set sve do 7. gema kada je Australijanac napravio potpuni šou. Napao je Medvedeva, a onda osvojio spektakularan poen na mreži kojim je dobio dvije brejk lopte.

Istrčao je krug skoro oko celog terena, a onda drugu brejk loptu pretvorio u vođstvo od 4:3, a kasnije to potvrdio dobrim servisima za osvajanje trećeg seta.

Potrajala je ta euforija još nekoliko gemova, ali je onda Medvedev iskoristio trenutak slabosti na servis Kirjosa, oduzeo servis i vrlo brzo rutinski priveo četvrti set kraju, a samim tim i cijeli meč.

Interesantno, ovo je prva pobeda Medvedeva nad Kirjosom u karijeri, nakon dva poraza iz 2019. godine.