SRBIJA DO TOKIJA Maestralne odbojkašice izborile plasman na Olimpijske igre

Četvrti put uzastopno Srbija će igrati na Olimpijskim igrama. Sa 3:1 (21:25, 25:23, 25:16, 25:23). Srbija je pobijedila Poljsku u dramatičnoj završnici u kojoj je briljirala Tijana Bošković , a izabranice Zorana Terzića došle su do trijumfa koji im je donio plasman na Olimpijadu.

Bolje je Poljska otvorila utakmicu i nošena ogromnom podrškom domaće publike dobila je prvi set rezultatom 25:21. Prvi put Poljakinje su došle do prednosti od od četri poena nakon serije 3:0 za vođstvo od 17:13, a ovu prednost su uspjele sačuvati do kraja prvog seta.

Ipak u nastavku je Srbija zaigrala mnogo bolje, nakon početnog vođstva od 1:0, ponovo je Srbija imala prednost na prvom tehničkom tajm autu (8:7) ali do kraja ovog seta izabranice Zorana Terzića nisu ispuštale prednost i dobile su ovaj set sa 25:23.

U trećem setu Srbija je igrala kao u transu, vodila je i sa devet poena prednosti, a upravo sa ovom razlikom dobila je ovaj set.

Vodila je Poljska u četvrtom setu rezultatom 5:3, međutim Mina Popović sa dva poena i Bjanka Buša jednim donijele su Srbiji seriju od 3:0 za vođstvo od 6:5. Uslijedio je period igre poen za poen , a onda su Poljakinje osvojiče dva vezana za vođstvo od 8:7, pa onda još jedan nakon tehničkog tajm-auta za ponovno vođstvo od dva razlike (9:7). Nastavile su domaće igračice da igraju odlično u polju, a do četiri poena prednosti stigle su za vođstvo od 13:9, a onda i sa 17:12. Reagovao je Zoran Terzić i ubacio na prijem Bojanu Milenković umjestno Brankice Mihajlović ali ni ro nije dalo rezultatat jer je Pojska povela sa 18:12. Poslije Tajm auta Srbija je smanjila na 18:14 nakon dva odlična poena Tijane Bošković koja je i u narednih nekoliko poena držala Srbiju u igri. Smanjila je Srbija na 21:18 poslije odličnog servisa Maje Ognjenović. Nastavila je Maja Ognjenovć sa odličnim servisima, a nakon neiskorištene kontre Srbija blokom dolazi do poena a onda je uslijedio as Maje Ognjenović za minus jedan (21:20).

Reagovao je selektor Poljske Jacek Navrocki tajm autom poslije koje je Poljska osvojila poen, a onda su uslijedila dva za Srbiju za izjednačenje 22:22. Tijana Bošković nastavila je sa sjajnom igrom, bila je neuhvatljiva u napadu za 23:23. Katarina Lazović je ušla u igru da servira, a poslije toga novi smeč Tijane Bošković, pa još jedan za pobjedu i plasman na Olimpijske igre u Tokiju.