SRBIJA JE U FINALU SVJETSKOG PRVENSTVA Juniorska vaterpolo reprezentacija pobijedila Italiju, za zlato protiv Grčke

Srbija se plasirala u finale Svjetskog vaterpolo prvenstva u konkurenciji igrača do 20 godina! U odličnoj utakmici, pravom ratu nerava u polufinalu je pobijeđena Italija sa9:7.

Sve vrijeme je Srbija bila bolja. Sjajna odbrana sa ponovo odličnim Mišovićem je odradila veliki posao.

Kod 3:0 za Srbiju Italijani su prvi gol postigli iz peterca dva i po minuta prije kraja prvog poluvremena.

Nekoliko puta uz čudan sudijski kriterijum su uspjevali da se približe na minus jedan, ali je Srbija smireno sve držala u svojim rukama.

U posljednjoj četvrtini se razigrao Šulc, Srbija je imala dva puta prednost od tri gola i to Italijani nisu mogli da ugroze. Zaslužen trijumf sjajnih srpskih igrača koji zaslužuju sa stručnim štabom sve čestitke.

Finale Svjetskog prvenstva u Kuvajtu na programu je u subotu, a Srbija će igrati protiv Grčke koja je u drugom polufinalnom susretu savladala selekciju Hrvatske, rezultatom 15:6.