SRBIJA POBJEDOM KRENULA KA SALATARI Krajinović bolji od Sugite, Đoković izlazi na teren

Teniska reprezentacija Srbije počela je sa nastupima u novom formatu završnog turnira Dejvis kupa, a u prvom meču Filip Krajinović je pobijedio 104. igrača sa ATP liste Juiči Sugitu sa 2:0 (6:2, 6:4)

Prvi  set Filip je osvojio za samo pola sata, iskoristivši polovinu od četiri brejk šanse, a pritom nije dozvolio suparniku nijednu takvu priliku. Krajinović je gospodario terenom, a naročito je bio bolji prilikom drugih servisa, u kojima je 57% poena uspio da “uzme”, dok je Japancu to pošlo za rukom u samo 31% slučajeva.

Druga dionica donijela je više uzbuđenja, ali i dalje je konstantnu inicijativu imao naš teniser, 40. na ATP listi. On je brejk napravio rano, za 2:1, potom propustio i u dva naredna servis-gema Sugite da mu “oduzme servis” (ukupno četiri nove brejk šanse), da bi mirno priveo meč kraju posle ukupno 70 minuta igre.

Pravila

Igra se na dva dobijena seta, a pobjednik duela je reprezentacija koje ostvari dvije pobede. U grupi u kojoj je Srbija još je i Francuska, a dalje prolaze pobjednici grupa i dvije najbolje drugoplasirane ekipe