SRBIJA PORAŽENA OD BIH Neuspjeh futsalera u kvalifikacijama za Euro

Futstal reprezentacija Srbije poražena je u Novom Sadu od selekcije Bosne i Hercegovine sa 2:4 (1:2), u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Gosti su poveli u šestom minutu golom Davora Arnautovića, da bi reprezentacija Srbije izjednačila u 18. minutu preko Marka Pršića sa penala.

Do kraja prvog poluvremena gosti su ponovo poveli golom Bilala Jelića u 19. minutu.

Drugo poluvrijeme je počelo ranim golom gostiju preko Srđana Ivankovića u 21. minutu, a Srbija je golom Stefana Rakića u 23. minutu smanjila rezultat na 2:3. Konačan rezultat na meču postavio je Ivanković u 34. minutu.

Nakon dva odigrana meča u Grupi 4 kvalifikacija za Evropsko prvnestvo, Bosna i Hercegovina je na prvom mjestu tabele sa šest bodova, dok selekcija Srbije trenutno sa jednim bodom zauzima treće mjesto.

Evropsko prvenstvo održaće se od 19. januara do 6. februara 2022. godine u Amsterdamu i Groningenu, a plasman će obezbijediti osam pobjednika grupa i šest najboljih drugoplasiranih selekcija, dok će sedmi i osmi sa liste najboljih drugoplasiranih igrati baraž.

Srpska futsal reprezentacija naredni meč igra protiv selekcije Sjeverne Makedonije 5. marta na domaćem terenu.