SRBIJA POTOPILA KAMERUN Rukometašice ovjerile prolaz u narednu rundu Svjetskog prvenstva

Reprezentacija Srbije pobijedila je Kamerun rezultatom 43:18 u utaklmici drugog kola na Svjetskom prvenstvu u Španiji.

Ovim trijumfom izabranice Uroša Bregara ovjerile su plasman u drugu fazu takmičenja, u koju će u najmanju ruku prenijeti dva boda, pošto su u premijernom meču bile bolje od Poljske sa 25:21.

U meču protiv afričke selekcije pobjeda srpskih rukometašica ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje, a već na poluvremenu Srbija je imala dvocifreno vođstvo 19:9.

Kakav takav rezultatski priključak Kamerunke su držale do rezultata 4:4, ali je zatim uslijedila brza serija srpske reprezentacije od 3:0 i od tog momenta sve je bilo „jednosm,erna ulica“.

Prednost Srbije se iz minuta u minut uvećavala, a u posljednjem minutu prvog dijela iznosila je 11 poena (19:8).

U nastavku utakmice jedino je pitanje bilo kojom će se razlikom završiti utakmica, a na deset minuta do kraja Srpkinje su imale prednost od 38:14, a ona je do kraja porasla i do maksimalnih plus 26.

Ovim trijumfom je srpski tim je uoči posljednjeg kola zasjeo na prvo mjesto na tabeli, zahvaljujući boljoj gol razlici u Rusije sa kojom će se u utorak sastati u borbi za prvo mjesto.

Rusija i Srbija imaju po šest bodova, Kamerun i Pljska su bez bodova. Duel posljednjeg kola protiv Rusije će odliučiti ko će prenijeti najviše bodova u narednu rundu Svjetskog prvenstva.

Za najbolju igračicu proglašena je Aleksandra Stamenić.