SRBIJA VODI PROTIV HRVATSKE U Fed Kupu Olga Danilović spasila meč loptu i pobijedila protivnicu

Olga Danilović, FED Kup reprezentativka Srbije pobijedila je nakon dramatičnog meča Hrvaticu Janu Fet rezultatom 2:1 (2:6, 6:2, 7:6) nakon dva sata i 25 minuta igre u meču trećeg kola Prve grupe Evroafričke zone.

Novac ide u humanitarsne svrhe : Olga Danilović

Ovo je duel dvije prvoplasirane ekipe u grupi koja se igra u Batu u Velikoj Britaniji, a Olga Danilović do izuzetno važnog trijumfa došla je nakon velike drame i preokreta koji je napravila u ovom meču.

Prvi set Hrvatska teniserka dobila je lako, nakon samo 41 minuta, a na vrlo sličan način uzvratila je Danilovićeva u drugom setu, a onda je u trećem, odlučujućem setu, viđena prava drama. Povela je Olga sa 3:1 nakon brejka, ali je hrvatska teniserka upjela vratiti brejk za izjednačenje na 4:4. Danilovićeva je potom imala meč loptu u desetom gemu, ali je Fet uspjela da se vrati, a potom i ona u taj brejku dođe do meč lopte i to na svoj servis. Međutim, Olga Danilović je u tim trenucima odigrala maestralno, povezala tri poena i osvojila važan poen za Srbiju.

U drugom meču sastaju se Aleksandra Krunić i Dona Vekić.