SRBIJA VODI Melcer namučio Lajovića u Insbruku

Dusan Lajović donio je prvi poen Srbiji u meču Dejvis Kupa protiv Auistrije koji se igra u Insbruku.

Lajović je sa 2:1 (7:6, 3:6, 7:5) pobijedio Želarda Melcera, a s obzirom da je Austrijanac 287. igrač svijeta, Duci se dosta mučio u ovom meču.

U prvom setu nije viđen nijedan brejk pa je pobjednika u oviom dijelu igre odlučila 13. igra. U reviji mini-brejkova Lajović se bolje snašao i rješio taj-brejk u svoju korist sa 7:5.

U šestom gemu drugog seta Melcer je došao do brejka, poveo sa 4:2, a ovaj brejk mu je bio dovoljan da izjednači rezultat na 1:1.

Zabrinuo je ovaj set sigurno i Ducija i selktora Viktora Troickog, međutim, Lajović se u trećem setu u potpunosti vratio, podigao je nivo igre i sa brejkom u četvrtom gemu došao do vođstva od 3:1, a potom na svoj servis osvojio poen za 4:1.

Tu nije bio kraj pošto je Melcer osvojio poen na svoj servis, a onda uspio da vrati brejk i smanji rezultat na 4:3, a onda dođe i do izjednačenja 4:4.

U neizvjesnom devetom gemu, Lajović je došao do poena uz pomoć mreže na kraju, a onda je Austrijanac servirao za ostanak u meču. Izborio se Melcer sa pritiskom, sjajno odservirao za izjednačenje na 5:5.

Pri rezultatu 6:5 Lajović je agresiovno ušao na servis protivnika, natjerapo ga na greške, poveo sa 40:0 i došao do tri meč lopte. Sve tri je spasio Austrijanac, a onda je Duci iskoristio četvrtu za veliko olakšanje u srpskom timu.

U drugom meču Novak Đoković će se sastati sa Denisom Novakom.

Srbija sutra igra protiv Njemačke, a pobjednik grupe obezbijediće siguran plasman u narednu rundu.