Srbin junak Pjunika: Gajić dvostruki strijelac protiv Kluža, jermenski tim u drugoj rundi

Ekipa Pjunika je eliminisala Kluž i plasirala se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona.

Junak jermenske ekipe je srpski internacionalac Zoran Gajić, koji je golovima u 89. i 119. minutu izborio produžetak, odnosno penale poslije kojih je njegov tim otišao u narednu rundu.

Golove za rumunski tim postigli su Boateng u šestom i Petrila u 84. minutu, ali je srpski defanzivac dva puta uspio d aizjednači.

U penal seriji domaći su dva puta bili neprecizni, dok su gosti pogodili sva četiri izvedena udarca.

Uekipi Pjunika Uroš Nenadović je igrao do 70. minuta, kada ga je zamijenio bh. internacionalac Luka Juričić, a Nemanja Mladenović je ušao u 64. minutu.

U ekipi Kluža Daniel Graovac je odigrao svih 120 minuta.

Prvi meč u Jermeniji završen je bez golova.

Linfild iz Sjeverne Irske je takođe prošao dalje pošto je kao domaćin poslije produžetka savladao velški TNS sa 2:0.

Nakon 90 minuta igre bilo je 1:0, a istim rezultatom okončan je i prvi meč.