SRBIN ZABLISTAO Dva gola i asistencija Živkovića za pobjedu PAOK

Andrija Živković igra kao preporođen od dolaska iz Benfike u PAOK, a zablistao je u večerašnjoj pobjedi nad PSV Ajndhovenom od 4:1 u 3. kolu grupe E Lige Evrope.

Gosti su imali prednost poslije prvih 45 minuta pošto je Eran zahavi realizovao penal u 21. minutu, ali je grčki tim u nastavku zaigrao mnogo bolje i zasluženo stigao do preokreta.

Poslije nepuna dva minuta igre u drugom poluvremenu lopta je došla do Živkovića koji je sa vrha šesnaesterca šutirao, a loptu je malo zakačio Stefan Švab i ona je završila u mreži.

U 56. minutu srpski fudbaler se varkom tijela oslobodio svog pratioca i lijevom nogom pogodio bliži ugao, a sličan gol postigao je i deset minuta kasnije, samo iz veće udaljenosti.

Između njegova dva pogotka precizan je bio i Hristos Colis.

Sjajan meč sa sedam golova viđen je u Beču gdje je domaći Rapid na kraju savladao Dandalk sa 4:3.

Filip Stojković je igrao svih 90 minuta i skrivio je penal u sudijskoj nadoknadi iz kog je postignut konačan rezultat, dok je Banjalučanin Srđan Grahovac ušao u 72. minutu.

Rezultati 3. kola Lige Evrope: Roma – Kluž 5:0, Benfika – Glazgov Rendžers 3:3, Hapoel Ber Ševa – Bajer Leverkuzen 2:4, Leh Poznanj – Standard Lijež 3:1, Ludogorec – Totenhem 1:3, Omonija – Granada 0:2, PAOK – PSV 4:1, Rapid Beč – Dandalk 4:3, real Sosijedad – Alkmar 1:0, Rijeka – Napoli 1:2, Sivaspor – Karabah 2:0, Slavija Prag – Nica 3:2.