GUŽVA NA VRHU FMP Železnik nanio drugi poraz Budućnosti

Košarkaši FMP Železnika nanijeli su drugi poraz Budućnosti u ABA ligi. “Panteri” su na svom parketu slavili 89:79 i vratili se u borbu za plasman u plej-of regionalnog takmičenja.

FOTO ABA LIGA /FMP

Nakon velike i izjednačene borbe u prvom dijelu, FMP Železnik je uspio da se odlijepi u trećoj četvrtini kada su stekli sedam poena viška (66:59). U posljednjoj četvrtini domaći tim je imao maksimalnih plus 13 poena (85:72). “Panteri” su imali bolji protok lopte, odigrali su kvalitetnije u odbrani.

Sjajan ofanzivni i defanzivni skok donio je prednost domaćem timu (36-19 u korist FMP), koji je mogao i ranije da slomi rivala da je bio precizniji sa linije slobodnih bacanja. Naime promašili su čak 15 slobodnih bacanja.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Marko Radovanović sa 18 poena, dok su sjajni bili i Duop Rit sa 16 i Stefan pot sa 12 poena. U timu Budućnosti Skot Bamfort je imao 18 poena.