SRPSKA KOLONIJA IZ FRANKFURTA U POLUFINALU LIGE EVROPE Kostić načeo Benfiku, Rode ovjerio prolaz dalje

Fudbaleri Arsenala, Valensije, Čelzija i Ajntrahta plasirali su se u polufinale fudbalske Lige Evrope. U polufinalu će se sastati Ajntraht – Čelzi odnosno Arsenal . Valensija.

Čelzi Slavija Prag 4:3 (1:0, prvi meč)

Fudbaleri Čelzija, nakon trijumfa sa 1:0 u prvom meču imali su prednost od 4:1. Pedro je pogodio za 1:0 u petom minutu, a u 10. auto golom Delija “plavci” dolaze do 2:0. U 17. minutu bilo je 3:0 Žiru je bio strijelac.  Souček je u 26. minutu smanjio na 3:1, a samo minut kasnije Pedro postiže svoj drugi, a treći gol za Čelzi za vođstvo od 4:1.

Sa dva pogotka u 51. i 55. minutu Ševčik vraća koliku-toliku neizvjesnost u ovaj meč ali to nije bilo dovoljno da Slavija ozbiljnije ugrozi tim iz Londona.

Ajntraht – Benfika 2:0 (2:4)

Fudbaleri Ajtnrahta uspjeli da urade ono što su i najavljivali, da nadoknade manjak iz prvog meča u kojem su poraženi od Befike sa 4:2. U 37. minutu šutirao je Gaćinović, pogodio stativu, na odbijenu loptu natrčao je Filip Kostić i poslao je u mrežu. U 67. minutu Sebastijan Rode pogodio je za 2:0, a tim iz Njemačke je zahvaljujući golovima u gostima izborio plasman u polufinale.

Napoli – Arsenal  0:1 (0:2)

Jedini pogodak za Arsenal postigao je Lakaset u 36. minutu, a već tada je bilo jasno da će “Tobdžije” izboriti plasman u narednu rundu Lige Evrope.

Valensija – Viljareal 2:0 (3:1)

Valensija je sa 2:0 pobijedila Viljareal i sa ukupnih 5:1 izborila plasman u polufnale. Strijelci su večeras bili Latore u 13. i Pareho u 54. minutu.