SRPSKA OPEN Berlok drugi finalista

Argentinac Karlos Berlok drugi je finalista ATP Čelendžera “Srpska open”. On je savladao Francuza Žoana Tatloa sa 2:0, po setovima 6:2, 6:4.

FOTO EPA/OLIVER KRATO

Drugo polufinale počelo je brejkovima. U prva tri gema teniseri nisu uspjeli da zadrže servis. Berlok je u četvrtom gemu napokon bio siguran i poveo je sa 3:1, da bi zatim još jednom oduzeo gem na servis rivala i došao do 5:1.

Rezultatski se činilo lako, međutim na terenu je viđena velika borba u kojoj je Tatlo propustio četiri lopte da se vrati potpuno u meč. Na kraju set za Argentinca 6:2.

Foto Siniša Pašalić/RAS Srbija

Na startu drugog seta Francuz je poveo 3:0, a pri tome je na svoj servis spasio čak pet brejk lopti u trećem gemu. Zatim je imao veliku šansu da povede 4:0. Imao je Tatlo 40:0 na servis rivala, ali je Argentinac vezao pet poena i smanjio rezultat. Očito da je gubitak gema na ovaj način poremetio pa je Francuz zatim izgubio servis i iskusni Berlok je došao do izjednačenja 3:3.

Argentinac je pokazao da je iskusniji rival pa je napravio brejk u devetom gemu a zatim servirao za plasman u finale, gdje ga očekuje Italijan Alesandro Đanesi.