SRPSKA OPEN Đanesiju titula u Banjaluci

Italijan Alesandro Đanesi je pobjednik ATP Čelendžera “Srpska open”. U sjajnom finalu je nakon maratonske borbe savladao iskusnog Argentinca Karlosa Berloka sa 2:1, po setovima 6:7(6), 6:4, 6:4.

FOTO G. SURLAN/RAS SRBIJA

Pobjedniku turnira Đanesiju pripalo je 12.250 evra i 100 ATP bodova i napredovaće na 175. mjesto svjetske liste, a ovo mu je drugi trofej na Čelendžerima. Poraženi Berlok je dobio 7.200 evra i 60 ATP bodova.

Đanesi je sjajno ušao u finale. Italijan je poveo 3:0 i imao je dobar ritam. Međutim, Berlok je veoma brzo uspio da preokrene meč. U petom gemu je iskoristio prvu brejk loptu, a zatim i u sedmom gemu pa je stigao do prednosti 5:3.

Na rezultatu 5:4 Argentinac je servirao za set. Đanesi je međutim sjajnim forhendima spasio čak tri set lopte i uspio doći do izjednačenja. Italijan je bio siguran na svoj servis pa je on poveo 6:5 a zatim u narednom gemu imao set loptu koju nije iskoristio.

Foto G.Surlan/RAS Srbija

U taj brejku dosta neiznuđenih grešaka oba tenisera. Đanesi je prvi imao set loptu koju nije iskoristio, pa je iskusniji Argentinac uz dosta sreće dobio taj brejk 8:6 i poveo.

U drugom setu Berlok je dobio opomenu od sudije zbog prekoračenja vremena za servis, a to ga je poremetilo pa je napravio duplu servis grešku koje je Italijan iskoristio. Napravio je brejk u devetom gemu i došao do 1:1 u setovima.

Đanesi je zatim odmah zaprijetio u trećem setu. Imao je dvije brejk lopte u prvom gemu koje nije iskoristio, ali je u trećem gemu uspio da oduzme servis rivalu i da povede sa 2:1. Nakon toga je spasio dvije brejk lopte na servis i došao do 3:1.

Berlok se nije predavao. Imao je u šestom gemu čak četiri brejk lopte i nije ih realizovao, pa je Đanesi uspio da sačuva svoj servis i došao je do druge titule u karijeri.