“Srpska open“: Londero i Đanesi u četvrtfinalu

Prvi nosilac ATP Čelendžera u Banjaluci “Srpska open“ Huan Ignjacio Londero se plasirao u četvrtfinale.

FOTO EPA/SEBASTIÃO MOREIRA

On je sa 2:0 savladao zemljaka Federika Koriu.

U prvom setu viđena je velika borba sa puno brejkova. Prvi nosilac je oduzeo servis rivalu već u trećem gemu, ali je zatim uslijedila serija brejkova. Koria je uzvratio, a Londero zatim opet napravio brejk i poveo 3:2.

Ipak, ni tu nije bio kraj. Koria je uspio da se vrati izjednači na 4:4, ali zatim nije uspio da zadrži servis. Nakon toga prvi nosilac dolazi do seta.

U drugom setu, iako to rezultat nije pokazivao i dalje je bila velika borba. Londero je napravio dva brejka i slavio sa 6:2, ali je njegov zemljak propustio svoje šanse.

On je tokom drugog seta imao dvije brejk lopte (na 1:1 i 5:1) koje nije realizovao. U četvrtfinalu je rival Filipo Baldi koji je prošao bez borbe.

Italijan Đianesi je nakon velikog preokreta savladao Kuznjecova. I u ovom duelu je bilo mnogo brejkova posebno u trećem odlučujućem setu.

On čeka boljeg iz meča Tomaž Beluči-Laurinas Grigelis.

Rezultati 2. kolo: Alesandro Đanesi Dimitar Kuznjecov 2:1(2:6, 6:2, 6:2), Huan Ignjacio Londero- Federiko Koria 2:0(6:4, 6:2), Filipo Baldi prošao bez borbe.