Večeras i u toku noći (06/07.12.) u oblastima od jugozapadne Srbije, preko Rasinskog i Topličkog okruga do istočne i jugoistočne Srbije mestimično se očekuju obilnije padavine: u nižim predjelima jaka kiša, a u brdsko-planinskim oblastima snijeg uz brzo povećanje visine snježnog pokrivača za 10 do 20 cm, lokalno i više – glasi najnovije upozorenje RHMZ.
U RHMZ savjetujemo oprez prije svega u saobraćaju zbog očekivane smanjene vidlјivosti, intenzivnih padavina i zadržavanja snijega na kolovozu u brdsko-planinskom području.
– Do kraja dana biće umjereno do potpuno oblačno, mjestimično s kišom, u brdsko-planinskim predjelima i sa snijegom (samo će u Beogradu, Šumadiji, Velikom Pomoravlјu i južnom Banatu usljed smanjene oblačnosti povremeno biti i sunčanih intervala). Padavine će potom biti intenzivnije večeras i u toku noći (naročito na potezu od jugozapadne Srbije preko Rasinskog i Topličkog okruga ka jugoistoku) – ističe RHMZ.
U Banatu, donjem Podunavlјu i u Pomoravlјu duvaće umeren i jak, na jugu Banata olujni jugoistočni vjetar (košava), uveče u slablјenju.
Na severozapadu Srbije će u toku noći padavine prestati.
U većem dijelu Srbije danas je na snazi meteoalarm – u tri okruga je na snazi žuto upozorenje, a u dva još opasnije – narandžasto, pogledajte mapu:
Podsjetimo, svjetski meteorolozi najavljuju da u Evropu stiže intenzivna zimska oluja, što će rezultirati zimskim uslovima širom većeg dijela kontinenta.
Severe Weather Europe piše da se sada formira “intenzivan sistem” koji će prouzrokovati da se vjetrovi okrenu na sjever i potisnu hladniji vazduh u zapadnu i centralnu Evropu, što će izazvati jaku zimsku oluju od petka do nedjelje. Upozoravaju da će u mnogim predjelima padati obilna kiša i snijeg, što će otežati putovanje.
Očekuju se jaki vjetrovi s udarima do 120 km/h, snežne padavine i opasni uslovi na putevima, piše Blic.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu