"STOTKA" U ŽELEZNIKU Zvezda prekinula niz poraza

Košarkaši Crvene zvezde prekinuli su niz poraza. Na gostovanju u Železniku savladali su FMP 111:75 u ABA ligi i tako napokon došli do trijumfa.

FMP je samo u prve četiri minute bio ravnopravan rival. Imali su domaći 11:4, a sve nakon toga pripalo je gostima, koji su bili nemilosrdni u šutu. Već do kraja ovog perioda Zvezda je došla do plus 11(30:19), a raspucani su bili Marko Simonović i Branko Lazić.

Zvezda je nakon toga dizala prednost i laganim poenima iz kontri i šuta za tri poena došla do ubjedljive pobjede. Gosti su na ovoj utakmici ubacili čak 2o od 29 šuteva za tri poena (Dobrić pet od šest, Simonović četiri od pet, Lazić četiri od pet), pa se pitanje pobjednika nije postavljalo.

Za FMP nije igrao Filip Čović, a najefikasniji su bili Stefan Lazarević sa 17, te Marko Pecarski sa 13 poena. U timu Zvezde Ognjen Dobrić je imao 21 poen, a Marko Simonović je dodao 19. Mladi plejmejker Aleksa Uskoković je dobio veću minutažu i upisao je deset poena i podijelio deset asistencija.